Dua pemilik salun berjalan ke pameran perdagangan. Seseorang mempunyai belanjawan yang jelas: $1,200 untuk kerusi penggayaan kuda kerja, $3,000 untuk stesen syampu dengan paip dan $500 dikhaskan untuk troli. Yang lain berkata, "Saya boleh membelanjakan apa sahaja yang saya perlukan." Teka yang mana satu keluar dengan persediaan yang lebih baik dan kurang tekanan.
Belanjawan untuk salun rambut bukanlah siling—ia adalah rangka kerja keputusan. Ia memberitahu anda ke mana wang harus pergi, perkara yang perlu dirundingkan dan perkara yang perlu ditangguhkan. Untuk persediaan sewa gerai kecil, kos pembukaan boleh bermula sekitar $10,000; untuk ruang perkhidmatan penuh dengan binaan, jumlahnya boleh melepasi $200,000, mengikut anggaran kos industri. Sementara itu, perbelanjaan bulanan berbeza daripada kira-kira $2,000 untuk suite solo kepada $40,000 atau lebih untuk salon besar. Kuncinya ialah membahagikan pelan anda kepada operasi berulang, peralatan sekali sahaja dan rizab luar jangka sebelum anda menandatangani pajakan.
Apakah yang Perlu Dilindungi oleh Salun Rambut?
Mulakan dengan mengasingkan kos tetap daripada kos berubah. Kos tetap kekal sama setiap bulan: sewa, insurans, langganan perisian dan pembayaran pinjaman. Kos berubah bergerak dengan hasil anda: gaji, produk bar belakang, bekalan penggayaan, utiliti, pemasaran dan yuran pemprosesan pembayaran. Jika anda mencampurkannya dalam satu senarai, anda tidak akan tahu sama ada anda untung sehingga penyata bank sudah teruk.
| Kategori perbelanjaan | taip | Julat bulanan biasa |
|---|---|---|
| Sewa atau pajakan | tetap | $1,200 - $6,000 |
| Gaji | Pembolehubah | 35 - 50% daripada hasil |
| Produk dan bekalan | Pembolehubah | 8 - 15% daripada hasil |
| Utiliti | Pembolehubah | $400 - $1,500 |
| Insurans | tetap | $200 - $700 |
| Pemasaran, perisian dan yuran | Pembolehubah | 2 - 5% daripada hasil |
| Bayaran balik pinjaman atau peralatan | tetap | $500 - $2,000 |
Penanda aras industri untuk sewa adalah kira-kira 10 - 15% daripada hasil, manakala buruh selalunya mengambil 35 - 50%. Jika sewa anda melebihi 15%, anda memerlukan lebih banyak volum perkhidmatan atau ruang yang lebih murah.
Berapakah Belanjawan Bulanan yang Realistik untuk Salun Rambut?
Gunakan carta di bawah sebagai alat perancangan, bukan injil. Penyewa suite solo boleh beroperasi pada $2,000 - $6,000 sebulan, tetapi bilangan itu menganggap beberapa pekerja dan tiada binaan sepenuhnya. Salun bersaiz sederhana dengan tiga hingga lima kerusi biasanya mendarat dalam lingkungan $8,000 - $20,000. Salun berbilang stesen yang besar selalunya melebihi $20,000 dan boleh mencapai $40,000 atau lebih apabila senarai gaji dan inventori runcit dimasukkan.
Kos binaan menambah lapisan lain. Pengubahsuaian ruang mentah selalunya memerlukan $50 - $75 setiap kaki persegi untuk pembinaan, permit, kemasan dan pencahayaan. Dalam salun 1,000 kaki persegi, itu sahaja boleh menjadi $50,000 - $75,000 sebelum anda membeli kerusi tunggal.
Tempat Salun Berbelanja Berlebihan dan Cara Membaikinya
Gaji hampir selalu merupakan item baris terbesar. Untuk perniagaan perkhidmatan, kos buruh sebanyak 35 - 50% daripada hasil adalah perkara biasa, dengan sesetengah pemilik menolak ke arah 55% apabila mereka memasukkan lukisan mereka sendiri. Sewa sepatutnya lebih rendah: peraturan 12% yang sering disebut daripada platform pengurusan salun adalah titik permulaan yang baik, walaupun banyak pajakan utama berjalan hampir kepada 15%. Bekalan, sementara itu, tidak boleh melebihi 12 - 15% daripada hasil.
- Kira buruh sebagai nisbah, bukan nombor tetap. Jika buruh melebihi 50% selama tiga bulan berturut-turut, naikkan harga atau laraskan jadual.
- Runding semula sewa semasa pembaharuan. Gunakan peraturan 12% sebagai leverage, dan bandingkan kos setiap stesen penggayaan anda berbanding angka bulanan mentah.
- Hadkan bar belakang dan bekalan runcit pada 12 - 15% daripada hasil. Jika produk tidak digunakan selama 90 hari, hentikan pesanan semula.
Belanjawan untuk Peralatan Salun Rambut: Perkara yang Perlu Dibeli Dahulu
Selepas sewa dan gaji, peralatan adalah kos yang paling ketara. Panduan industri biasanya menganggarkan perabot dan peralatan pada $1,000 - $3,000 bagi setiap operator, tidak termasuk paip atau elektrik untuk stesen syampu. Jika anda membina dari awal, ingat bahawa kos pembinaan selalunya melebihi bajet perabot. Tetapi peralatan, jika dipilih dengan baik, adalah sebahagian daripada bajet salon anda yang anda hanya bayar sekali.
Sebelum memilih, semak semula apa sebenarnya perabot salon termasuk supaya anda boleh membandingkan pilihan secara sistematik.
Tukang Gunting Rambut dan Kerusi Penggayaan
Kerusi hidraulik adalah tulang belakang stesen pemotongan. Cari tapak lima cakar, kapasiti pam tugas berat, dan upholsteri yang boleh diganti. Kerusi import kos rendah boleh kelihatan baik selama enam bulan, tetapi kegagalan pam pada tahun pertama bukanlah pembaikan-ia adalah pengganti. Belanjawan untuk 150% daripada jangkaan penggunaan harian anda: kerusi yang sibuk dinaikkan dan diturunkan berpuluh-puluh kali sehari.
Kerusi Gunting Gunting Hidraulik Tugas Berat HZ8700 dengan Tapak Bersalut Emas Kerusi hidraulik ini sesuai dengan stesen pemotongan yang sibuk, dengan pam besar, baring 130° dan tapak bersalut emas yang stabil. Pembinaannya yang tahan lama menangani risiko kegagalan pam yang diperhatikan untuk kerusi guna tinggi. Lihat Produk → Stesen Syampu
Kerusi syampu menghadapi air, produk dan haba setiap hari. Stesen dengan mangkuk seramik, kerusi boleh laras dan sandaran kaki akan mengatasi kombo besen dan kerusi plastik yang murah. Ingat untuk memperuntukkan lebih daripada harga yang disenaraikan: paip masuk kasar boleh menambah $500 - $1,500 setiap stesen, bergantung pada bangunan. Jika anda sedang mengubah suai, letakkan paip di dalam dinding dan biarkan ruang kosong yang mencukupi di belakang kerusi untuk juruteknik bekerja dengan selesa.
HZ9004 Set Mangkuk Syampu Seramik dan Kerusi dengan Rehat Kaki Boleh Laras Dibina untuk pendedahan air dan haba harian, set ini memasangkan besen seramik tahan haba dengan kerusi kulit kalis air. Sokongan kaki dan bantal leher menambah keselesaan pelanggan untuk perkhidmatan syampu. Lihat Produk → Menggayakan Kerusi, Troli dan Perabot Sokongan
Pemilik sering menjimatkan wang untuk memotong kerusi dan kemudian berbelanja berlebihan untuk kemasan mewah di tempat lain. Dengan bajet yang ketat, utamakan permukaan yang dirasai pelanggan: kerusi yang mereka duduki, tuala yang mereka sentuh dan kebersihan stesen. Kerusi penggayaan yang selesa dengan lif hidraulik yang licin bernilai lebih daripada bingkai cermin yang mahal. Untuk pilihan kerusi gaya semasa, semak halaman produk baharu sebelum anda memuktamadkan sebut harga anda.
HZ88164Z Kerusi Penggayaan Hidraulik Berbalut Lembut dengan Pengangkat Pedal Kaki Kerusi penggayaan yang mementingkan bajet dengan kusyen lembut, lif hidraulik pedal kaki dan pusing 360°. Mekanisme asas dan kuncinya yang kukuh menawarkan pelarasan ketinggian yang boleh dipercayai untuk kegunaan salun setiap hari. Lihat Produk → Rancang Susun Atur Stesen Anda Sebelum Anda Berbelanja
Belanjawan peralatan gagal apabila dimensi stesen tidak sepadan dengan peralatan. Peraturan perancangan biasa ialah 40 - 50 kaki persegi bagi setiap stesen penggayaan, termasuk kerusi, troli dan ruang untuk penggaya bergerak. Kawasan syampu memerlukan pelepasan tambahan untuk mangkuk, hos, dan akses juruteknik. Kesilapan susun atur boleh menjadikan kerusi berharga mahal menjadi halangan yang mahal.
Apabila anda menganggarkan belanjawan salun anda, tetapkan kos kepada setiap zon fizikal: stesen pemotongan, kawasan syampu, rak runcit, tempat duduk menunggu dan storan bar belakang. Dengan cara itu, kerusi tawar tidak dapat menyembunyikan kesilapan susun atur yang mahal.
Soalan Lazim Belanjawan Salun Rambut
S1. Berapa bajet saya untuk membuka salon rambut?
A. Untuk suite kecil, $10,000 - $30,000 adalah realistik. Salun perkhidmatan penuh dengan binaan selalunya memerlukan $50,000 - $200,000. Binaan, permit dan peralatan adalah pemacu terbesar.
S2. Apakah perbelanjaan terbesar untuk menjalankan salun rambut?
A. Gaji. Buruh biasanya menggunakan 35 - 50% daripada hasil. Sewa adalah seterusnya, biasanya 10 - 15% daripada hasil. Simpan bekalan di bawah 15% untuk melindungi keuntungan.
S3. Apakah peraturan 12% dalam belanjawan salon?
A. Ia adalah penanda aras yang mengatakan sewa tidak boleh melebihi 12% daripada hasil. Jika sewa anda melebihi 15%, anda memerlukan lebih banyak volum perkhidmatan atau ruang yang lebih murah.
S4. Bolehkah saya menolak cukai pembelian peralatan salun?
A. Dalam banyak kes, ya. Peralatan yang layak seperti kerusi, mangkuk syampu dan stesen penggayaan boleh dibelanjakan pada tahun pembelian di bawah Seksyen 179, bergantung pada struktur cukai anda. Simpan resit dan jadual susut nilai.
S5. Berapa banyak yang perlu saya peruntukkan untuk bekalan salun setiap bulan?
A. Belanjawan 8 - 15% daripada hasil perkhidmatan untuk produk bar belakang, bahan kimia, barang pakai buang dan inventori runcit. Jejaki setiap minggu supaya anda boleh menyesuaikan diri sebelum sisa menjadi kerugian.
S6. Perlukah saya membeli perabot salun baru atau terpakai?
A. Kerusi terpakai boleh menjimatkan wang, tetapi periksa pam hidraulik, upholsteri dan tapak sebelum membayar. Untuk bahagian yang banyak digunakan, peralatan tugas berat baharu selalunya kos lebih rendah setahun berbanding membaiki unit terpakai yang rosak.

en 





































































